Чт. Лип 18th, 2024
Шахед. Фото: @nasir_militaryШахед. Фото: @nasir_military

В Україні запустили сучасну систему захисту проти дронів, яка не потребує боєприпасів, – всеукраїнську систему радіоелектронної боротьби під назвою «Покрова», яка може нейтралізувати ворожі безпілотники.

Про це йдеться у статті Forbes.

Ця система РЕБ створює перешкоди для навігаційних систем (GPS та інших, наприклад, російської ГЛОНАСС).

“Покрова” дозволяє Україні виявляти та знищувати російські дрони на великих відстанях, використовуючи спуфінг.

За словами Томаса Вітінгтона, експерта з оборони британського центру RUSI, для цього необхідна мережа передавачів, які працюють у синхронізованому режимі. Українська національна мережа ППО також базується на синхронізації радарів, тому українці мають досвід у цій сфері.

Безпілотні апарати “Шахед” мають хороший захист від РЕБ. Їхня остання модифікація містить російський навігаційний модуль “Комета-М”, який дозволяє виявляти та відключати сигнали перешкод. Дрони з “Кометою-М” вміють орієнтуватися, коли перешкоди в десятки тисяч разів сильніші за супутниковий сигнал.

“Шахед” також має додатковий інерційний навігаційний модуль. Він працює навіть без супутникового сигналу, але недовго. Така комбінація робить дрон недосяжним для звичайних засобів радіоелектронної війни.

Але українські інженери змогли розібрати декілька цілих “Шахедів” і виявити слабкі місця в їхній навігаційній системі.

Зазначається, що, починаючи з лютого, офіційний Телеграм-канал Повітряних сил України декілька разів у своїх повідомленнях використовував фразу про певну кількість ворожих безпілотників, які «не досягли цілі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *