Чт. Кві 18th, 2024
Шарль Мішель та Педро Санчес. Фото: EuronewsШарль Мішель та Педро Санчес. Фото: Euronews

13 лютого Росія оголосила в розшук прем’єр-міністрку Естонії Каю Каллас. Її звинуватили “у руйнування пам’яток радянським воїнам”. На такий крок Кремля відреагували високопосадовці Євросоюзу.

Лідери ЄС, зокрема прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес та президент Ради ЄС Шарль Мішель, стали на її захист. В соцмережі Х (раніше Твіттер) вони залишили слова підтримки очільниці естонського уряду.

Крок Путіна — ще один доказ вашої мужності та лідерства Естонії у захисті демократії та свободи”, — написав Санчес, додавши: “Іспанський народ та Європа підтримують вас”.

В коментарях до допису користувачі писали, що відчувають “іспанський сором” від того, що Кремль наважився оголосити в розшук чинного високопосадовця іншої держави, виправдовуючись “оскверненням історичної пам’яті“.

Каллас є ярим критиком Росії за вторгнення в Україну. Політикиня систематично призиває країни ЄС продовжувати підтримувати Київ, щоб послати сигнал Путіну, що він не можете перемогти. 

Шарль Мішель теж звернувся до Каллас зі словами підтримки.

Ви можете сприймати ваше ім’я у цьому російському списку “у розшуку” як знак пошани за ваш невпинний захист цінностей і принципів, на яких засновано Європейський Союз. Нас не злякає розпалювання війни Кремлем. І ми з вами солідарні”, — зазначив Шарль Мішель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *