Thu. Oct 31st, 2024
Війська НАТО. Ілюстративне фото: Ukrainian World CongressВійська НАТО. Ілюстративне фото: Ukrainian World Congress

До саміту Альянсу в липні країни-члени НАТО можуть ввести систему “військового Шенгену”. Вона забезпечить вільний рух військових конвоїв між державами.

Про це пише The Times.

У своїй розмові з журналістами генерал Александер Сольфранк, який очолює Об’єднане командування НАТО з логістики та тилового забезпечення (JSEC), заявив, що блок прагне спростити бюрократичні процедури для підвищення своєї рухливості. Він також висловив думку, що Росія може мати за мету атакувати Німеччину та інші військові цілі в Європі.

Водночас командир закликав до підвищення рівня співробітництва серед країн-учасниць альянсу у питаннях сумісності обладнання. Він піддав критиці заборону на користування парашутами однієї країни десантниками іншої.

У 2017 році Євросоюз і НАТО розпочали розробку системи “військового Шенгену”. Ця ідея, яку спершу запропонували деякі політики з Балтії, отримала сильну підтримку від Федеріки Могеріні, тодішньої голови дипслужби ЄС.

Цю систему реалізували в рамках програми Євросоюзу про Постійне структуроване військове співробітництво (PESCO), яка започаткована у тому самому році. До її важливих складових належали проєкти, спрямовані на покращення та посилення європейської транспортної мережі, яка охоплювала дороги, залізниці, мости, тунелі, порти та аеропорти. Це дозволило б використовувати більше маршрутів для перевезення великої та важкої техніки.

Водночас європейські держави вступили в діалог про узгодження своїх різноманітних правил перевезення військової та іншої небезпечної вантажівки, зокрема вибухових речовин. Метою цього було створити “військовий Шенген” – систему, яка б дозволяла конвоям їздити по всій Європі з одним дозволом, роблячи лише зупинки для пального та відновлення сил. НАТО активно підтримувало цю ініціативу. З запуском програми PESCO співпраця між альянсом та ЄС значно зміцніла.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *