Sat. Jan 18th, 2025
Літак Super Hornet F/A-18. Ілюстративне фото: МілітарнийЛітак Super Hornet F/A-18. Ілюстративне фото: Мілітарний

Між Україною та Австралією виникла ціла низка дрібних непорозумінь, що призвело до того, що ЗСУ не отримали ту кількість іноземної військової підтримки, яку могли б мати. Окрім того, у відносинах між країнами наразі панує напруга.

Про це пише AFR.

Для українських злітно-посадкових смуг, зруйнованих війною, підходить не кожен літак. Однак авіаносцям F/A-18 Hornet ці перешкоди далися б до снаги, оскільки літаки обладнані міцними шасі. Тож використовуючи автостради, “хорнети” змогли б злітати й сідати на короткі дистанції.

Австралія могла б передати ці літаки. Однак між міністерствами оборони виникло непорозуміння. Так, неназваний представник українських повітряних сил заявив, що австралійські авіаносці — “летючий мотлох” і вони не підійдуть для використання Збройними Силами.

Така різка відмова створила напругу у відносинах країн, незважаючи на запевняння австралійського прем’єра Ентоні Албанізі у готовності Австралії надати Україні військову допомогу.

До того ж, у Міноборони Австралії також не думали, що F/A-18 Hornet можуть підійти Україні. Мовляв літаки старі, ненадійні і можуть загрожувати безпеці українських пілотів. Водночас австралійці не хотіли аби пожертвувані авіаносці брали участь у наступі.

Також AFR пише, що країна скоріше за все не дуже то й прагне передавати й інші літальні апарати, до прикладу гвинтокрили MRH-90 Tai. Водночас варто зазначити, що їх не стали передавати Україні, бо вже встигли розібрати. Схожа доля торкнулась і вживаних броньованих автівок Hawkei.

І врешті Австралія не поновила роботу посольства в Києві, що як наслідок зменшило кількість безпосередній взаємодій між країнами. Таким чином, Україні поки що не вдається ефективно співпрацювати з Австралією, як це відбуваєть з країнами ЄС та США.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *