Wed. Jul 17th, 2024
Дмитро Медведєв. Фото: росЗМІДмитро Медведєв. Фото: росЗМІ

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв продовжив свою риторику з брязкання ядерною зброєю. 7 лютого ексглава уряду РФ заявив, що Росія неодноразово наголошувала, що не прагне конфлікту з країнами Заходу, але далі почав погрожувати ядерними ударами. 

Допис Медведєв розмістив у Telegram і в соцмережі Х (раніше Твіттер) англійською мовою, щоб в Європі й США помітили. До речі, в Росії ця соцмережа заборонена і заблокована. 

“Сунак, Шольц, Макрон, норвезькі, фінські, польські та інші начальники з натовських країн товкмачать, що “ми повинні бути готові до війни з Росією”. Якщо, не дай Боже, така війна станеться, то вона не піде за сценарієм СВО. Вона не вестиметься в окопах із застосуванням артилерії, бронетехніки, дронів та засобів РЕБ”, — скиглив російський політик-терорист.

Медведєв заявив, що військовий бюджет і населення країн НАТО значно більші, ніж у Росії, тому у разі початку війни між Росією та НАТО Кремлю доведеться відповісти “асиметрично”, використовуючи “балістичні та крилаті ракети зі спеціальними боєголовками”, — маючи на увазі ядерні боєголовки. Все це, за його словами, призведе “до того горезвісного Апокаліпсиса. Кінець всьому”.

“Через незрівнянність наших військових потенціалів, у нас просто не лишиться вибору”, — заявив Медведєв.

В Інституті вивчення війни (ISW) кажуть, що всі заяви Медведєва скоріш за все спрямовані на стримання допомоги України як від країн Євросоюзу, так і від США. Також тези про то що велике й могутнє НАТО загрожує всій РФ спрямовані на росіян. Так Володимир Путін виправдовував і своє вторгнення в Україну — казав, що з Україною воювати не хотів, але прийшлось, Росія опинилася під загрозою й у всьому винне НАТО. За два роки повномасштабної російсько-української війни кремлівські наративи не міняються.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *