Mon. Jul 15th, 2024
Артснаряди. Ілюстративне фото з відкритих джерелАртснаряди. Ілюстративне фото з відкритих джерел

Берлін планує “поставити в Україну приблизно в 3-4 рази більше артилерійських боєприпасів” у 2024 році, ніж у 2023 році, заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на засідання Контактної групи з оборони України (UDCG), передає Укрінформ.

Міністр також розповів, що Німеччина планує передати додатковий пакет військової допомоги на 100 млн євро. Про це стало відомо ще під час нещодавнього візиту у Київ генерального інспектора Бундесверу Карстена Броєра. 

Борис Пісторіус згадав про свій візит 12 лютого на будівельний майданчик нового заводу з виробництва боєприпасів у Німеччині, який зводить німецький виробник зброї Rheinmetall. Очікується, що завод зможе виготовляти до 200 000 артилерійських снарядів на рік.

ФРН витратить понад 3,5 мільярда євро на закупівлю боєприпасів у 2024 році, сказав Пісторіус, назвавши цю цифру “безпрецедентною”.

Нагадаємо, що головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель нещодавно визнав, що ЄС не зможе надати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня. За прогнозами, лише близько половини цієї кількості буде доставлено до початкового терміну. Понад один мільйон снарядів від ЄС прийде в Україну аж до кінця 2024 року. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль після зустрічі з Боррелем у Києві 7 лютого.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *