Росія, намагаючись розширити свій вплив в Африці, набирає збройні сили, щоб замінити найманців ПВК “Вагнера” по всьому континенту. Присутність РФ можуть посилити за допомогою мережі військових баз.
Про це пише Bloomberg.
За даними агентства, РФ планує відродити свій вплив у Африці, як це було за часів Холодної війни. Для цього Москва обрала вдалий момент, оскільки Захід на континенті переживає різкий спад популярності. Французькі війська, які борються з повстанцями в Сахелі, покинули Малі та Буркіна-Фасо після того, як військові усунули цивільний уряд і зблизилися з Росією.
Для здійснення своїх намірів Росія вирішила зібрати Африканський корпус (назва асоціюється з Корпусом “Африка”, який створила Німеччина за часів правління Адольфа Гітлера). У своє угруповання країна-агресорка прагне залучити колишніх бійців ПВК “Вагнера”. Передбачається, що бойовики розгорнуть військові бази у щонайменше п’яти дружніх з РФ країнах: Буркіна-Фасо, Лівії, Малі та Центральноафриканській Республіці і Нігері. Таким чином планується залучити до 20 тисяч солдатів.
А стартувала РФ з малого — 24 січня близько сотні російських військових прибули до Буркіна-Фасо, щоб охороняти капітана Ібрагіма Траоре. Він захопив владу в результаті військового перевороту 2022 року. Однак Росії цього, звісно, мало. Країна хоче побудувати регіональну штаб-квартиру в ЦАР, де вагнерівці від імені президента Респібліки карали всіх незгодних.
Старший радник президента Патрік Біда Куягбеле заявив, що після кількох місяців аналізу уряд ЦАР обере місце і справді побудує базу для російських найманців. Також Куягбеле визнав, що співпраця з РФ активізувалась після смерті Пригожина. З його слів, у вересні 2023 року присутність росіян у ЦАР зросла до 2 тисяч.
Як і в інших країнах, у Малі вагнерівці повільно, хоча й не повністю, замінили регулярні армійські сили. Так, у листопаді армія Малі за допомогою російських бойовиків відбила стратегічне місто Кідал на півночі країни.
Окрім підтримки режимів, очікується, що Африканський корпус, з вагнерівцями у складі, видобуватиме сировинні ресурси, які продаватимуть. А отримані гроші скерують на війну РФ в Україні.