Чт. Лип 18th, 2024
Радянська техніка. Ілюстративне фото: wikimedia.comРадянська техніка. Ілюстративне фото: wikimedia.com

Еквадор передасть США стару радянську техніку в обмін на нове обладнання. А американські партнери своєю чергою відправлять обміняну зброю та транспорт Україні. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Еквадор не має ніякого права так чинити.

Про це пише Reuters.

Наприкінці минулого року уряд Еквадору ухвалив рішення про обмін технікою з США. Країна отримає сучасне обладнання на суму 200 млн доларів. Американці ж планують передати стару радянську техніку Україні, аби зміцнити її позиції на фронті.

Наразі невідомо, що саме США отримають з Еквадору. Однак, у ЗМІ зазначають, що серед старої техніки часів СРСР є 18 “Градів”, 10 ЗРК “Оса”, 128 зенітних кулеметів, ще 34 установки типу ЗУ-23, комплекси “Ігла” та “Стріла-2”. Окрім того на озброєнні Еквадора три радянські вертольоти Мі-8 та два Мі-171Е.

У рішенні країни про обмін у російському МЗС вбачають “зовнішнє управління”. Мовляв США, зацікавлені у тривалій війні і під тиском виманили зброю. Водночас очільниця департаменту комунікацій при відомстві Марія Захарова каже, що контракти не передбачали нецільового використання зброї і тим паче не дозволяли передачу техніки третім країнам без згоди РФ.

Влада Еквадору відреагувала на російську істерику і заявила, що хоча російська сторона не рекомендувала обмін, уряд залишає за собою право розпоряджатись зброєю на свій розсуд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *