Mon. Jul 15th, 2024
Пресконференція міністрів закордонних справ України та Канади Дмитра Кулеби та Мелані ЖоліПресконференція міністрів закордонних справ України та Канади Дмитра Кулеби та Мелані Жолі

Українські діти, яких викрала РФ, зможуть повернутися додому. Канада і Україна, у п’ятницю, 2 лютого, оголосили про формування коаліції для досягнення цієї мети.

Про це йшлося на пресконференції очільників МЗС України та Канади.

Голова українського відомства Дмитро Кулеба повідомив, що підтримував зв’язок з канадською колегою Мелані Жолі від початку повномасштабної війни. Відтоді міністерка активно сприяла підтримці України від канадського уряду.

Однак найвизначнішою роботою Жолі, Кулеба вважає правову діяльність із повернення викрадених росіянами українських дітей. Міністр каже, що Канада розробила реально працюючий механізм. І нині, зі слів глави МЗС, було б добре аби за канадським прикладом на захист прав малечі стали і інші західні партнери.

Саме з цією метою міністри оголосили про створення коаліції, до якої планують запросити й країни Глобального Півдня. Таким чином до безпосередньої співпраці у поверненні дітей хочуть залучити держави, які тісно взаємодіють з агресором.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *