Пн. Чер 24th, 2024
Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль. Фото: Урядовий порталПремʼєр-міністр України Денис Шмигаль. Фото: Урядовий портал

В Україні зʼявиться Національна програма адаптації законів до права Європейського Союзу. Про це заявив очільник уряду Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 19 січня.

За його словами, програма буде ухвалена протягом поточного року. Чиновник звернув увагу, що євроінтеграційні реформи не припиняються. 

Зокрема, в листопаді 2023 року Європейський Союз надав чотири додаткові рекомендації щодо того, як зміцнити українські інституції й адаптувати закони країни до європейських норм. Із чотирьох пунктів уже виконано три. Лишається лише ухвалення законопроєкту про лобіювання – цей документ наразі прийнято Верховною Радою в першому читанні.

При цьому Шмигаль звернув увагу, що сім блоків рекомендацій від Європейської комісії вже реалізовані, а рішення про початок перемовин щодо про вступу України до ЄС уже ухвалене.

Також українською владою розпочато самоперевірку законів щодо того, наскільки вони відповідають правилам блоку. Таким чином встановили, що Києву потрібно впровадити близько 2,8 тис. актів права ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *