Ср. Лип 17th, 2024
Податки. Колаж УНІАН та KorupciyaПодатки. Колаж УНІАН та Korupciya

Якщо ситуація з виділенням необхідної фінансової допомоги від США не зміниться, Кабмін може піти на ряд непопулярних кроків, зокрема підвищити податки та скоротити витрати.

Про це йдеться у матеріалі Bloomberg.

Зазначається, що українські можновладці планують оголосити про це під час наступного візиту до Києва делегації МВФ. Ці непопулярні кроки потрібні, щоб запевнити Міжнародний валютний фонд у можливості обслуговування своїх боргів, якщо США не зможуть виділити необхідної фінансової допомоги.

Хоча офіційний Київ виконує свої зобов’язання, Мінфін і Нацбанк вважають, що є ризик несхвалення радою директорів МВФ наступного траншу кредиту без фіскального плану. Цьогоріч Україна повинна отримати від МВФ $5,3 мільярда.

Основною заміною коштів має стати розширення внутрішніх державних запозичень.

Це може принести щонайменше $5 мільярдів доходу цього року. Уряд також може підвищити податки або скоротити витрати, якщо це буде необхідно.

Нагадаємо, що понад $60 мільярдів на підтримку України заблоковані в Конгресі. Сенат США продемонстрував підтримку військової допомоги Україні та Ізраїлю під час тестового голосування в четвер, 8 лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *