Tue. Apr 16th, 2024
Лукашенко і білоруські військові. Фото: Stasevich / BelTA Pool PhotoЛукашенко і білоруські військові. Фото: Stasevich / BelTA Pool Photo

У Лельчицькому районі Гомельської області, розташованому на кордоні з Україною, запроваджено “контртерористичну операцію”, повідомляє білоруська служба “Радіо Свобода”.

Точної інформації про те, що відбувається у Лельчицях, наразі немає. Журналіст білоруського видання “Точка” зв’язався з управлінням КДБ по Гомельській області, але там від коментарів відмовилися.

У Лельчицькому райвиконкомі заявили, що у регіоні постійно проводяться навчання.

Якщо ви почуєте сирени, не лякайтеся, ми нічого не робимо — просто перевіряємо готовність“, — сказали місцеві чиновники.

Лельчицький район розташований на південному заході Гомельської області. На півдні він межує з Сарненським районом Рівненської області. Телеграм-канал “Беларускі Гаюн” з’ясував, що з 11:30 у Лельчиці прилетіли 5 гелікоптерів, які привезли туди бійців сил спеціальних операцій (ССО) та внутрішніх військ (ВВ) РБ. Пізніше гелікоптери відлетіли, а ось бійці там залишились.

Судячи з дій силовиків, це не схоже на навчання — ситуація, швидше за все, позаштатна. Чи означає, що готується напад чи провокація на кордоні з Україною – малоймовірно. Представник Держприкордонслужби України Андрій Демченко вже заявив, що українські прикордонники не фіксують жодної значної активності на кордоні з Білоруссю.

Він закликав не нагнітати ситуацію, але зазначив, що Білорусь підтримує країну-агресора Росію, тому Україні слід бути готовою до будь-яких ситуацій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *